35202K4JT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Bourns Inc.
In Stock: 1.404
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 2.082
Datasheet
Stackpole Electronics Inc
Upgrade
Panasonic Industry
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
Similar
Vishay Dale
Similar
Vishay Dale
2.4 kOhms ±5% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Thick Film
35202K4JT
DigiKey Part Number
35202K4JT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
35202K4JT
Description
RES SMD 2.4K OHM 5% 1W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
35202K4JT Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)