T2111028201-000
DigiKey Part Number
A133819-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T2111028201-000
Description
MODULE FEMALE 2POS HMN-D2-FC
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Female Module without Contacts 2 Position Crimp
EDA/CAD Models
T2111028201-000 Models
Category
Termination Style
Crimp
Voltage Rating
1000V
Series
Current Rating (Amps)
100A
Contact Type
CNF
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C