T2111028101-000
DigiKey Part Number
A125666-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T2111028101-000
Description
MODULE MALE 2POS HMN-D2-MC
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Male Module without Contacts Gray 2 Position Crimp
EDA/CAD Models
T2111028101-000 Models
Category
Voltage Rating
1000V
Current Rating (Amps)
100A
Series
Contact Type
CN
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C