VLCF4018T-150MR59-2 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | VLCF4018T-150MR59-2 |
Description | FIXED IND 15UH 590MA 268 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 15 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 590 mA 268mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | VLCF4018T-150MR59-2 Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 590mA |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 268mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 105°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Drum Core, Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case Nonstandard |
Inductance | Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) |