FA28X8R2A103KNU00 is available for purchase but is not normally stocked.
TDK
In Stock: 0
Datasheet
10000 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X8R Radial
FA28X8R2A103KNU00
DigiKey Part Number
FA28X8R2A103KNU00-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA28X8R2A103KNU00
Description
CAP CER 10000PF 100V X8RADIAL
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
FA28X8R2A103KNU00 Models
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.217" (5.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C