CGA3E3X7S2A104K080AB
DigiKey Part Number
445-6938-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-6938-1-ND - Cut Tape (CT)
445-6938-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA3E3X7S2A104K080AB
Description
CAP CER 0.1UF 100V X7S 0603
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7S 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CGA3E3X7S2A104K080AB Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)