CGA3E3X7S2A104K080DB
DigiKey Part Number
445-CGA3E3X7S2A104K080DBTR-ND - Tape & Reel (TR)
445-CGA3E3X7S2A104K080DBCT-ND - Cut Tape (CT)
445-CGA3E3X7S2A104K080DBDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA3E3X7S2A104K080DB
Description
AUTOMOTIVE GRADE,0603,X7S,100V,0
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7S 0603 (1608 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)