CC45SL3AD390JYVNA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
TDK
In Stock: 919
Datasheet
Upgrade
TDK
In Stock: 837
Datasheet
In Stock: 0
Parametric Equivalent
In Stock: 737
Parametric Equivalent
In Stock: 0
39 pF ±5% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
CC45SL3AD390JYVNA
DigiKey Part Number
CC45SL3AD390JYVNA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC45SL3AD390JYVNA
Description
CAP CER 39PF 1KV SL RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CC45SL3AD390JYVNA Models
Operating Temperature
-25°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage, Low Dissipation Factor
Series
Applications
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.217" Dia (5.50mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.374" (9.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)