CC45SL3DD390JYVNA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 919
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 837
Datasheet
39 pF ±5% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
CC45SL3DD390JYVNA
DigiKey Part Number
CC45SL3DD390JYVNA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC45SL3DD390JYVNA
Description
CAP CER 39PF 2KV SL RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
CC45SL3DD390JYVNA Models
Operating Temperature
-25°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.217" Dia (5.50mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.374" (9.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)