MCASE219SB5105MTNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
1 µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric)
MCASE219SB5105MTNA01
DigiKey Part Number
587-MCASE219SB5105MTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCASE219SB5105MTNA01
Description
CAP CER 1UF 16V X5R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MCASE219SB5105MTNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)