MBAST105SB7223KFNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 19.178
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 18.885
Datasheet
Walsin Technology Corporation
Würth Elektronik
YAGEO
In Stock: 841
KEMET
KEMET
0.022 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
MBAST105SB7223KFNA01
DigiKey Part Number
587-MBAST105SB7223KFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBAST105SB7223KFNA01
Description
CAP CER 0.022UF 25V X7R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MBAST105SB7223KFNA01 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)