MAAST32MSB7225KPNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
2.2 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
MAAST32MSB7225KPNA01
DigiKey Part Number
587-MAAST32MSB7225KPNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAAST32MSB7225KPNA01
Description
CAP CER 2.2UF 25V X7R 1210
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MAAST32MSB7225KPNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)