MAAST063SB7681KFCA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 30.000
Datasheet
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 30.000
Datasheet
TDK
Murata Electronics
Murata Electronics
Image for MAAST063SB7681KFCA01 is not available
MAAST063SB7681KFCA01
DigiKey Part Number
587-MAAST063SB7681KFCA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAAST063SB7681KFCA01
Description
MLCC, 0201, 25V, X7R, 680 PF 10
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
680 pF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
MAAST063SB7681KFCA01 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)