LMK107B7474MA-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Taiyo Yuden
In Stock: 20.972
Datasheet
Upgrade
Taiyo Yuden
In Stock: 6.350
Datasheet
Similar
Direct
KEMET
KYOCERA AVX
In Stock: 340
KYOCERA AVX
KEMET
TDK
0.47 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
TAIYO YUDEN MLCCs
LMK107B7474MA-T
DigiKey Part Number
LMK107B7474MA-T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMK107B7474MA-T
Description
CAP CER 0.47UF 10V X7R 0603
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
LMK107B7474MA-T Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)