HMK105B7472MVHFE is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 16.683
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Murata Electronics
Murata Electronics
4700 pF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
TAIYO YUDEN MLCCs
HMK105B7472MVHFE
DigiKey Part Number
587-HMK105B7472MVHFETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HMK105B7472MVHFE
Description
CAP CER 4700PF 100V X7R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
HMK105B7472MVHFE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)