TG-A3500F-160-160-5.0 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
t-Global Technology
In Stock: 10
Datasheet
Thermal Pad Yellow 160.00mm x 160.00mm Square Tacky - One Side
TG-A3500F-160-160-5.0
DigiKey Part Number
1168-TG-A3500F-160-160-5.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A3500F-160-160-5.0
Description
THERM PAD 160MMX160MM YLW
Customer Reference
Detailed Description
Category
Thickness
0.197" (5.00mm)
Part Status
Obsolete
Thermal Conductivity
3.0W/m-K
Type
Pad, Sheet
Square
Base Product Number
Outline
160.00mm x 160.00mm