TG-A3500F-150-150-5.0
DigiKey Part Number
1168-TG-A3500F-150-150-5.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A3500F-150-150-5.0
Description
THERM PAD 150MMX150MM YLW
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Yellow 150.00mm x 150.00mm Square Tacky - One Side
Category
Thickness
0.197" (5.00mm)
Part Status
Active
Thermal Conductivity
3.0W/m-K
Type
Gap Filler Pad, Sheet
Square
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Outline
150.00mm x 150.00mm