TG-A126X-300-300-1.0 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
t-Global Technology
In Stock: 127
Datasheet
Thermal Pad Gray 300.00mm x 300.00mm Square Tacky - Both Sides
TG-A126X-300-300-1.0
DigiKey Part Number
1168-TG-A126X-300-300-1.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A126X-300-300-1.0
Description
THERM PAD 300MMX300MM GRAY
Customer Reference
Detailed Description
Category
Thickness
0.0394" (1.000mm)
Material
Silicone Elastomer
Series
Adhesive
Tacky - Both Sides
Packaging
Box
Color
Gray
Part Status
Obsolete
Thermal Conductivity
12.6W/m-K
Usage
Multi
Shelf Life
24 Months
Type
Conductive Pad, Sheet
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Shape
Square
Base Product Number
Outline
300.00mm x 300.00mm