TG-A1250-310-310-1.0
DigiKey Part Number
1168-TG-A1250-310-310-1.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A1250-310-310-1.0
Description
THERM PAD 310MMX310MM GREEN
Detailed Description
Thermal Pad Green 310.00mm x 310.00mm Square
Category
Outline
310.00mm x 310.00mm
Thickness
0.0394" (1.000mm)
Thermal Conductivity
12.5W/m-K