SZK-C-3L31-200-01
DigiKey Part Number
3260-SZK-C-3L31-200-01-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SZK-C-3L31-200-01
Description
5G ANT FLAT PATCH IPEX
Category
Number of Bands
7
Manufacturer
Synzen
VSWR
Series
Return Loss
-5db, -8dB, -7dB, -10dB, -7dB, -8dB
Packaging
Bulk
Gain
4.2dBi, 4.7dBi, 4.44dBi, 4.83dBi, 4.69dBi, 5.3dBi
Part Status
Active
Power - Max
5 W
RF Family/Standard
Cellular
Features
Cable - 200mm
Frequency Group
Wide Band
Termination
IPEX MHF1, U.FL (UMCC)
Frequency (Center/Band)
657.5MHz, 748MHz, 892MHz, 1.94GHz, 2.35GHz, 2.595GHz, 3.55GHz
Mounting Type
Adhesive
Frequency Range
617MHz ~ 960MHz, 1.427GHz ~ 1.66GHz, 1.71GHz ~ 2.2GHz, 2.3GHz ~ 2.4GHz, 2.5GHz ~ 2.69GHz, 3.3GHz ~ 4.2GHz, 4.4GHz ~ 5GHz
Height (Max)
0.008" (0.20mm)