SZK-C-0L04-200-01
DigiKey Part Number
3260-SZK-C-0L04-200-01-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SZK-C-0L04-200-01
Description
4G LTE ANT FLAT PATCH IPEX
Category
Number of Bands
5
Manufacturer
Synzen
VSWR
Series
Return Loss
-6dB, -11.3dB, -11.4dB, -13.8dB
Packaging
Bulk
Gain
2.3dBi, 2.6dBi, 2.9dBi, 3.5dBi
Part Status
Active
Power - Max
5 W
RF Family/Standard
Cellular
Features
Cable - 200mm
Frequency Group
Wide Band
Termination
IPEX MHF1, U.FL (UMCC)
Frequency (Center/Band)
829MHz, 1.94GHz, 2.35GHz, 2.595GHz
Mounting Type
Adhesive
Frequency Range
698MHz ~ 798MHz, 824MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.17GHz, 2.3GHz ~ 2.4GHz, 2.5GHz ~ 2.69GHz
Height (Max)
0.008" (0.20mm)