RNMF14FTC430R
DigiKey Part Number
S430CATR-ND - Tape & Reel (TR)
S430CACT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNMF14FTC430R
Description
RES 430 OHM 1% 1/4W AXIAL
Detailed Description
430 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
RNMF14FTC430R Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)