RR01J430RTB
DigiKey Part Number
A138186CT-ND - Cut Tape (CT)
A138186TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RR01J430RTB
Description
RES 430 OHM 5% 1W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
430 Ohms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety Metal Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RR01J430RTB Models
Category
Features
Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Mfr
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.102" Dia x 0.268" L (2.60mm x 6.80mm)