RNF14FBC2K49 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 597
KOA Speer Electronics, Inc.
2.49 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
RNF14FBC2K49
DigiKey Part Number
738-RNF14FBC2K49-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF14FBC2K49
Description
RES 2.49K OHM 1% 1/4W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNF14FBC2K49 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)