RNF14DTE2K49 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
2.49 kOhms ±0.5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
RNF14DTE2K49
DigiKey Part Number
RNF14DTE2K49-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF14DTE2K49
Description
RES 2.49K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNF14DTE2K49 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)