RNF14DTD4K64 is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Dale
4.64 kOhms ±0.5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
RNF14DTD4K64
DigiKey Part Number
RNF14DTD4K64-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF14DTD4K64
Description
RES 4.64K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNF14DTD4K64 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)