RNF14BAC4K64 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
4.64 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
RNF14BAC4K64
DigiKey Part Number
RNF14BAC4K64-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF14BAC4K64
Description
RES 4.64K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNF14BAC4K64 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)