RNF14CTE1K69 is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Dale
1.69 kOhms ±0.25% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
RNF14CTE1K69
DigiKey Part Number
RNF14CTE1K69-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF14CTE1K69
Description
RES 1.69K OHM 0.25% 1/4W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNF14CTE1K69 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)