RNF14BAE1K69 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Parametric Equivalent
TE Connectivity Passive Product
1.69 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
RNF14BAE1K69
DigiKey Part Number
RNF14BAE1K69-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF14BAE1K69
Description
RES 1.69K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNF14BAE1K69 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)