PRNF14FTD499K is available for purchase but is not normally stocked.
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 56.153
Vishay Dale
In Stock: 100
499 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial, Radial Bend Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
PRNF14FTD499K
DigiKey Part Number
PRNF14FTD499K-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PRNF14FTD499K
Description
RES 499K OHM 1% 1/4W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
PRNF14FTD499K Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)