RNF14BTD499K is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Parametric Equivalent
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
499 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
RNF14BTD499K
DigiKey Part Number
RNF14BTD499K-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF14BTD499K
Description
RES 499K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNF14BTD499K Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)