510KCB24M0000BAG is out of stock and can be placed on backorder.
New at DigiKey
24 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
510KCB24M0000BAG
DigiKey Part Number
863-510KCB24M0000BAG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
510KCB24M0000BAG
Description
XTAL OSC XO 24.0000MHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
1.8V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
26mA
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.050" (1.28mm)
Current - Supply (Disable) (Max)
18mA