510CCA24M9981AAGR is out of stock and can be placed on backorder.
Datasheet
New at DigiKey
24.9981 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
510CCA24M9981AAGR
DigiKey Part Number
863-510CCA24M9981AAGR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
510CCA24M9981AAGR
Description
XTAL OSC XO 24.9981MHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
26mA
Supplier Device Package
4-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Current - Supply (Disable) (Max)
18mA