510CBA12M0000AAGR is out of stock and can be placed on backorder.
Datasheet
Direct
Cardinal Components Inc.
Direct
Cardinal Components Inc.
Suntsu Electronics, Inc.
New at DigiKey
12 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
510CBA12M0000AAGR
DigiKey Part Number
863-510CBA12M0000AAGR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
510CBA12M0000AAGR
Description
XTAL OSC XO 12.0000MHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
26mA
Supplier Device Package
4-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Current - Supply (Disable) (Max)
18mA