510BBA000292AAG is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Skyworks Solutions Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Skyworks Solutions Inc.
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
292 kHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
510BBA000292AAG
DigiKey Part Number
863-510BBA000292AAG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
510BBA000292AAG
Description
XTAL OSC XO 292.0000KHZ LVDS SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
23mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Output
LVDS
Current - Supply (Disable) (Max)
18mA