510ABB125M000BAG is out of stock and can be placed on backorder.
Datasheet
In Stock: 600
In Stock: 200
Direct
Renesas Electronics Corporation
CTS-Frequency Controls
Abracon LLC
In Stock: 500
New at DigiKey
125 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
510ABB125M000BAG
DigiKey Part Number
863-510ABB125M000BAG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
510ABB125M000BAG
Description
XTAL OSC XO 125.0000MHZ LVPECL
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
43mA
Supplier Device Package
6-SMD (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.052" (1.33mm)
Output
LVPECL
Current - Supply (Disable) (Max)
18mA