71V65603S150BQGI is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
SRAM - Synchronous, SDR (ZBT) Memory IC 9Mbit Parallel 150 MHz 3.8 ns 165-CABGA (13x15)
71V65603S150BQGI
DigiKey Part Number
71V65603S150BQGI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
71V65603S150BQGI
Description
IC SRAM 9MBIT PAR 165CABGA
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Clock Frequency
150 MHz
Access Time
3.8 ns
Part Status
Active
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)