71V65603S133BQGI is Obsolete and no longer manufactured.
Similar
ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
In Stock: 0
Datasheet
SRAM - Synchronous, SDR (ZBT) Memory IC 9Mbit Parallel 133 MHz 4.2 ns 165-CABGA (13x15)
71V65603S133BQGI
DigiKey Part Number
71V65603S133BQGI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
71V65603S133BQGI
Description
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 165CABGA
Customer Reference
Detailed Description
Clock Frequency
133 MHz
Access Time
4.2 ns
Part Status
Obsolete
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)