RTXE-104EF133-C-20.000-TR
DigiKey Part Number
2151-RTXE-104EF133-C-20.000-TR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-RTXE-104EF133-C-20.000-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
2151-RTXE-104EF133-C-20.000-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RTXE-104EF133-C-20.000-TR
Description
XTAL OSC TCXO 20MHZ 3.3V HCMOS
Detailed Description
20 MHz TCXO HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±2.5ppm
Series
Absolute Pull Range (APR)
±1ppm
Digi-Reel®
Operating Temperature
-30°C ~ 75°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
4.8mA
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)