RST-W2A1-195013-22M-GE-001
DigiKey Part Number
2151-RST-W2A1-195013-22M-GE-001-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RST-W2A1-195013-22M-GE-001
Description
RF ANT 2.4GHZ WHIP TILT SMA MALE
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA 802.15.4, Bluetooth, Wi-Fi Whip, Tilt SMA Male Connector Mount
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
Raltron Electronics
VSWR
2
Series
Gain
5dBi
Packaging
Bulk
Termination
SMA Male
Part Status
Active
Ingress Protection
IP65
RF Family/Standard
802.15.4, Bluetooth, WiFi
Mounting Type
Connector Mount
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Height (Max)
7.677" (195.00mm)
Frequency (Center/Band)
2.4GHz
Applications
802.15.4, Bluetooth, Wi-Fi
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz