DH-20G50010
DigiKey Part Number
2987-DH-20G50010-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DH-20G50010
Description
COAX CBL MHF1 TO SMA 3.9"
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial I-PEX MHF1 to SMA 3.937" (100.00mm)
Category
2nd Connector
SMA Jack
Manufacturer
Cvilux USA
2nd Contact Gender
Female
Packaging
Bag
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Part Status
Active
Length
3.937" (100.00mm)
Style
I-PEX MHF1 to SMA
Overall Impedance
50 Ohms