PE3C8813/BR-300 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
L-com
Cable Assembly Coaxial BNC to BNC Belden 1694A 300.0" (7.6m) 25.0'
PE3C8813/BR-300
DigiKey Part Number
6099-PE3C8813/BR-300-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C8813/BR-300
Description
COAX CBL BNC TO BNC 25'
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Pasternack
Length
300.0" (7.6m) 25.0'
Packaging
Bulk
Cable Type
Belden 1694A
Part Status
Active
Cable Impedance
75 Ohms
Style
BNC to BNC
Connector Impedance
75 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Overall Impedance
75 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
6 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Brown
2nd Connector
BNC Plug
Operating Temperature
-20°C ~ 75°C