050R13-76B is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
GCT
In Stock: 481
Datasheet
13 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 3.000" (76.20mm)
050R13-76B
DigiKey Part Number
HFF-13U-03-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
050R13-76B
Description
CABLE FFC/FPC 13POS 0.5MM 3"
Detailed Description
Category
Pitch
0.020" (0.50mm)
Length
3.000" (76.20mm)
Length - Exposed Ends
0.140" (3.56mm)
Number of Conductors
13
Additional Resources
Substitutes (1)
Part NumberManufacturerQuantity AvailableDigiKey Part NumberUnit PriceSubstitute Type
Available To Order
Check Lead Time
Alternate Length
CABLE FFC/FPC 13POS 0.5MM 2"
In-Stock: 0
CABLE FFC/FPC 13POS 0.5MM 4"
In-Stock: 2
CABLE FFC/FPC 13POS 0.5MM 5"
In-Stock: 0
CABLE FFC/FPC 13POS 0.5MM 5.98"