050R13-127B is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Parlex USA LLC
In Stock: 2
Datasheet
Similar
GCT
In Stock: 0
Datasheet
13 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 5.000" (127.00mm)
050R13-127B
DigiKey Part Number
HFF-13U-05-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
050R13-127B
Description
CABLE FFC/FPC 13POS 0.5MM 5"
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Pitch
0.020" (0.50mm)
Manufacturer
Parlex USA LLC
Length
5.000" (127.00mm)
Packaging
Bulk
Length - Exposed Ends
0.140" (3.56mm)
Part Status
Active
Termination Style
Top on Both Sides, Backers on Both Sides
Cable Type
FFC, FPC
Base Product Number
Number of Conductors
13
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Substitutes (2)
Part NumberManufacturerQuantity AvailableDigiKey Part NumberUnit PriceSubstitute Type
Available To Order
Check Lead Time
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Alternate Length
CABLE FFC/FPC 13POS 0.5MM 2"
In-Stock: 0
CABLE FFC/FPC 13POS 0.5MM 3"
CABLE FFC/FPC 13POS 0.5MM 4"
In-Stock: 2
CABLE FFC/FPC 13POS 0.5MM 5.98"