PESD1V2Y1BSFYL
DigiKey Part Number
1727-PESD1V2Y1BSFYLTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-PESD1V2Y1BSFYLCT-ND - Cut Tape (CT)
1727-PESD1V2Y1BSFYLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PESD1V2Y1BSFYL
Description
TVS DIODE 1.2VWM DSN0603-2
Customer Reference
Detailed Description
Clamp Ipp Tvs Diode Surface Mount DSN0603-2
Applications
Telecom
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Capacitance @ Frequency
0.26pF @ 1MHz
Part Status
Discontinued at DigiKey
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Bidirectional Channels
1
Supplier Device Package
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
1.2V
Base Product Number
Voltage - Breakdown (Min)
3.4V