LNCD1-20M
DigiKey Part Number
644-LNCD1-20MTR-ND - Tape & Reel (TR)
644-LNCD1-20MCT-ND - Cut Tape (CT)
644-LNCD1-20MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LNCD1-20M
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 MHz ±50ppm Crystal 8pF 70 Ohms 2-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
70 Ohms
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Frequency
20 MHz
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Tolerance
±50ppm
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)