QT532G-20.000MAHE-T
DigiKey Part Number
4981-QT532G-20.000MAHE-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
4981-QT532G-20.000MAHE-TCT-ND - Cut Tape (CT)
4981-QT532G-20.000MAHE-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QT532G-20.000MAHE-T
Description
5.0X3.2 30PPM @25C 30PPM (-40 TO
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 MHz ±30ppm Crystal 12pF 50 Ohms 2-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
20 MHz
Supplier Device Package
2-SMD (5x3.2)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.053" (1.35mm)