GRM188R61A474MA61D is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Murata Electronics
In Stock: 27.381
Datasheet
Upgrade
Murata Electronics
In Stock: 24.648
Datasheet
Similar
Direct
KEMET
Direct
KYOCERA AVX
KEMET
TDK
TDK
0.47 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)