MS-253-031-335-220S is available for purchase but is not normally stocked.
31 Position D-Type, Micro-D Plug, Male Pins Connector
MS-253-031-335-220S
DigiKey Part Number
4134-MS-253-031-335-220S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MS-253-031-335-220S
Description
CONN MICRO-D PLUG 31POS R/A SLDR
Detailed Description
Shell Material, Finish
Aluminum Alloy, Electrodeposite Plated Cadmium
Current Rating (Amps)
3A
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C