CXM-22-30-90-36-AC02-F2-3 is available for purchase but is not normally stocked.
Luminus Devices Inc.
In Stock: 368
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 155
LED Lighting COBs, Engines, Modules Chip On Board (COB) Sensus™ White, Warm Square
CXM-22-30-90-36-AC02-F2-3
DigiKey Part Number
CXM-22-30-90-36-AC02-F2-3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CXM-22-30-90-36-AC02-F2-3
Description
LED COB SENSUS WM WHT SQ 3000K
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature - Test
85°C
Manufacturer
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
35V
Series
Lumens/Watt @ Current - Test
97 lm/W
Current - Max
2.9A
Part Status
Not For New Designs
CRI (Color Rendering Index)
90
Size / Dimension
28.00mm L x 28.00mm W
CCT (K)
3000K 3-Step MacAdam Ellipse
Height
1.37mm
Light Emitting Surface (LES)
22.00mm Dia
Luminous Flux @ Current/Temperature
4360lm (Typ)
Current - Test
1.28A